Національно-патріотичне виховання юнацтва та молоді

       Патріотизм – це моральний і політичний принцип, соціальне почуття, змістом якого є любов до Батьківщини й готовність підкорити свої інтереси інтересам країни.

           Патріотизм – це гордість за досягнення й культуру своєї Батьківщини, бажання зберігати її характер і культурні особливості, прагнення захищати інтереси Батьківщини і свого народу. Патріотизм виховує великих, сильних людей, які здатні пожертвувати власним життям заради своєї країни.

       Національна свідомість – сукупність соціальних, економічних, політичних, моральних, етичних, філософських, релігійних поглядів, норм поведінки, звичаїв і традицій, ціннісних орієнтацій та ідеалів, в яких виявляються особливості життєдіяльності націй та етносів.

         Національно культурне надбання – сукупність унікальних культурних цінностей, об’єктів культурної спадщини, що мають виняткове історичне значення для формування культурного простору України.

         На сучасному етапі розвитку українського суспільства проблема патріотичного виховання а також формування національної свідомості є надзвичайно актуальною, оскільки сучасні діти забувають своє коріння, не знають історії, не прагнуть змінити життя своєї країни. І це насправді велика проблема, яка тягне за собою багато факторів. Адже на сьогоднішній день ми маємо знецінення традиційних моральних цінностей, пропаганду жорстокості, бездуховності, насильства, зокрема через засоби масової інформації. Все це негативно впливає на моральні та патріотичні переконання дітей.

    У контексті подальшої розбудови суспільства виникає потреба у формуванні активної, творчої особистості-патріота, від діяльності якого у майбутньому значною мірою залежатиме духовний розвиток і добробут Української держави.

       Метою патріотичного виховання є становлення громадянина – патріота України, готового самовіддано будувати її як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу; забезпечувати її національну безпеку, знати свої права та обов’язки; цивілізовано відстоювати їх; сприяти єднанню українського народу, громадянському миру і злагоді в суспільстві.

       Масштабність патріотичного виховання в значній мірі забезпечується міцними зв’язками з центрами соціальних служб для дітей сім’ї та молоді, відділами освіти, місцевими адміністраціями та іншими.

      Цього року відзначення державних і знаменних дат особливе, адже проходить воно в умовах війни. Тут більш важливим і вагомим є патріотичний аспект в роботі бібліотек.

       Сьогодні бібліотека має надавати не тільки корисні послуги, але й стати своєрідним центром «психологічного розвантаження», «аптекою для душі». Бібліотекарі повинні намагатися лікувати постраждалі душі книгою, відволікати від суворої буденності.

       "Герої не вмирають"


         До Дня  пам’яті Героїв Небесної Сотні до бібліотеки завітали старшокласники, яким було запропоновано переглянути фільм «Зима, що нас змінила» та ознайомитись з тематичною виставкою «Герої не вмирають».




"День Перемоги"


   До вшанування 72-ї річниці Великої Перемоги  над німецько-фашиськими загарбниками в бібліотеці розроблено  книжкову виставку: «І днів і верств особливий відлік», біля якої проведено бібліографічний огляд.





    Разом з сільським головою В. Шкріба, та учнями 5 класу було відвідано ветерана Великої Вітчизняної  війни – Романчак Марію.




            Теплі вітання та букети весняних квітів зуміли підняти настрій шановній ветеранці.


Немає коментарів:

Дописати коментар

«Світоч української культури – Тарас Шевченко»

     В бібліотеці с.Тур'я Бистра напередодні святкування 206 річниці з дня народження   Т.Г.         Шевченка пройшли літературні чи...